Najgorsze i najlepsze książki przeczytane w 2017

14:12

Cześć Kochani!
Dzisiaj przychodzę do Was z postem o najgorszych i najlepszych książkach, które przeczytałam w 2017 roku. Niedawno pojawił się taki post u Magdy, gdzie pokazałam po jednaj z takich książek wraz z innymi blogerami. Postanowiłam jednak, że u siebie wybiorę i pokrótce opiszę po trzy z tej pierwszej, jak i drugiej kategorii. Także jeśli jesteście ciekawi jakie powieści w ubiegłym roku mnie rozczarowały, a jakie zachwyciły, to serdecznie zapraszam do lektury! :)


Na pierwszy ogień idą największe rozczarowania. Najlepsze zostawiam, jak zawsze, na koniec. ;)

Pierwsza książka, wobec której miałam spore oczekiwania, a niestety się zawiodłam, to "Lirogon" Cecelii Ahern. Czytałam kilka książek tej autorki i każda z nich mi się podobała. Do czasu właśnie "Lirogona"... Było dość chaotycznie, niektórzy bohaterzy irytujący, a sama fabuła nie zapadła mi na długo w pamięci. Sam pomysł na historię był ciekawy, nie powiem, że nie, jednak jej przedstawienie średnio zawładnęło moim sercem. Jeśli jesteście ciekawi mojej pełnej opinii, to znajdziecie ją tutaj: Lirogon.



Druga książka, która mnie rozczarowała, to "Czarna Madonna" Remigiusza Mroza. Jak wiecie, albo i nie, lubię książki tego autora. Serię z Chyłką pochłaniam od razu, jak tylko pojawiają się kolejne tomy. Forsta również bardzo lubię. Dlatego z chęcią sięgnęłam po następną książkę Mroza. Niestety muszę przyznać, że szału nie było. Nastawiłam się na wielkie wow, a w zasadzie przez ponad połowę książki się nieźle wynudziłam. Końcówka była tak chaotyczna, że musiałam ją czytać kilka razy. Podeszłam do tej książki z wielkim entuzjazmem, który z każdą kolejną stroną opadał. Bywały dobre momenty, jednak było ich niewiele.


Trzecim rozczarowaniem była książka "Łowcy głów" Jo Nesbø. O ile seria z Harrym Hole mi się podobała i dosłownie pokochałam tego drania, tak ta powieść mnie pokonała... Nie jest szczególnie długa, bo ma chyba jakieś 200 stron, ale dla mnie to było nudne jak flaki z olejem i ciągnęło się jakbym czytała książkę która ma 500 stron. Chyba dlatego mam taki opór przed sięgnięciem po pozostałe książki tego autora spoza serii. Chociaż nie powiem, był moment zaskoczenia, gdzie nieźle się zdziwiłam, ale to dopiero przy samym końcu, co niestety nie wynagrodziło mi czasu spędzonego z tą nudną książką.


Teraz przejdźmy do tej lepszej części, czyli do książek, które w ubiegłym roku mnie niezwykle zachwyciły. Ci, którzy obserwują chociażby mój Instagram od jakiegoś czasu pewnie się nie zdziwią moim wyborem, ale może chociaż jeszcze bardziej przekonam Was do sięgnięcia po te pozycje. Bo przysięgam, że naprawdę warto! :)

Na pierwszy ogień idzie rewelacyjna "Bestia. Dlaczego zło nas fascynuje?" Borwina Bandelowa. Będę zachwalać tę książkę aż do śmierci i jeden dzień dłużej, serio! Książka naukowa, którą czyta się z zachwytem. Napisana w prosty sposób, który trafi do każdego. Jeśli interesuje Was tematyka ludzkiej psychiki, zaburzeń osobowości, a także syndrom sztokholmski, to ta książka na pewno Was zainteresuje. Dzięki niej postanowiłam w 2018 roku częściej sięgać po książki naukowe z tematyki, która mnie interesuje, bo to świetne rozwiązanie aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Jeśli jesteście ciekawi, to odsyłam Was do mojej pełnej opinii: Bestia.


Kolejną książką, która mnie zachwyciła w ubiegłym roku, jest "Krucyfiks" Chrisa Cartera. Autor zawarł w tej książce wszystko czego szukam w kryminałach/thrillerach. Jest tutaj akcja, ciekawi bohaterowie, brutalność, dreszczyk emocji i niepewności oraz zaskoczenie. Można się także dowiedzieć paru ciekawostek o seryjnych mordercach, co tylko dodaje plusów tej pozycji. Dobrze, że na półce już czekają kolejne tomy. Muszę również dodać, że Carter znalazł się na równi z moim mistrzem Cobenem, a to już wiele znaczy. Jeśli chcecie zapoznać się z pełną opinią na temat "Krucyfiksu", to odsyłam Was tutaj: Krucyfiks.


Trzecia książka, wbrew pozorom, nie będzie autorstwa Cobena. W końcu wiadomo, że mistrz jest tylko jeden i umieszczenie go tutaj byłoby zbyt przewidywalne. Także co też mogłam wybrać? Jest to świetna książka składająca się z czternastu historii kobiet, które dopuściły się morderstwa, czyli "Polskie morderczynie" Katarzyny Bondy. Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego kobiety dopuszczają się tak brutalnego przestępstwa, poznać ich historie, to jak najbardziej zachęcam Was do sięgnięcia po tę pozycje. Momentami wstrząsająca, przerażająca, ale do bólu szczera i prawdziwa. W dodatku sami możemy osądzić ich postępowanie, na podstawie ich własnych przeżyć. Gorąco polecam wszystkim, których interesuje taka tematyka. Pełną opinię znajdziecie tutaj: Polskie morderczynie.


To by było w sumie na tyle. Jestem bardzo ciekawa jakie były wasze największe rozczarowania i zachwyty wobec książek przeczytanych w 2017 roku. Dajcie znać w komentarzach.
Pozdrawiam, do następnego! :)

You Might Also Like

5 komentarze

  1. Nie czytałam nic z tych książek, ale jestem bardzo ciekawa Cartera, skoro mówisz, że może się równać z Cobenem. A Ty przecież wiesz, jak ja Cobena ubóstwiam, bo czujesz dokładnie to samo. Musze się sprężyć i jak najszybciej nabyć jakąś z jego książek!

    Pozdrawiam,
    books-hoolic.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Koniecznie! :D zachęcam, żebyś jak najszybciej się zapoznała z jego książkami bo są genialne :D

      Usuń
    2. Potrzebuje jakiejś silnej motywacji :D Ciągle to odkładam :c

      Usuń
  2. Krucyfiks to według mnie najlepsza część Cartera.
    A Bestię już dodaję do swojej listy :D
    https://the-crime-story.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czytałam dopiero "Krucyfiks" i "Egzekutora" i w sumie to obydwie bardzo mi się podobały. Jestem ciekawa jak będzie z kolejnymi :D
      Polecam gorąco, jestem ciekawa czy Ci się spodoba jak już przeczytasz :D

      Usuń

Popularne Posty

Etykiety

Aga Lesiewicz Agata Czykierda-Grabowska Alek Rogoziński Amanda Prowse Amy A. Bartol Andy Weir Antonio Manzini Bartłomiej Świderski Bartosz Szczygielski book haul Borwin Bandelow Cara Delevingne Cecelia Ahern Chris Carter Colleen Hoover D.K. Hamlin Elie Grimes Ewa Ornacka Fantastyka Gene Stone Guillaume Musso Harlan Coben Inne Insignis J. D. Barker J. P. Monninger Jenny Blackhurst Jessica Khoury Jill Santopolo John Scalzi Jojo Moyes Jonas Winner Jørn Lier Horst JP Delaney Karin Slaughter Katarzyna Bonda Katarzyna Puzyńska Keigo Higashino Kerry Daynes Kim Holden Kryminał Lisa Gardner Literatura faktu Literatura naukowa Literatura obyczajowa Literatura współczesna Luke Allnutt Magda Stachula Marc Levy Marcin Hybel Max Bentow Meghan Quinn Melanie Benjamin Michael Greger Między słowami Misha Glenny Młodzieżówka Monika Gomółka Moondrive NA Nicholas Sparks Ninni Schulman Nora Roberts OMG Books Ove Løgmansbø Patrick Suskind Podsumowanie Projekt Mindfulness Remigiusz Mróz Richard Paul Evans Rick Riordan Robert D. Hare Robert Dugoni Robyn Schneider Romans S.K. Tremayne Sara Barnard Sarah Jio Saroo Brierley Tagi Tess Gerritsen Tetsuya Honda Thomas Arnold Thriller Thriller medyczny Thriller psychologiczny Val McDermid Wydawnictwo Akurat Wydawnictwo Albatros Wydawnictwo Czarna Owca Wydawnictwo Dolnośląskie Wydawnictwo Filia Wydawnictwo Initium Wydawnictwo Jaguar Wydawnictwo Literanova Wydawnictwo Muza Wydawnictwo Otwarte Wydawnictwo Poznańskie Wydawnictwo Rebis Wydawnictwo Smak Słowa Wydawnictwo Sonia Draga Wydawnictwo SQN Wydawnictwo Vectra Wydawnictwo WAB Wydawnictwo Znak YA Zapowiedzi wydawnicze Ze słownikiem Znak Literanova