Grudniowy Wrap Up + styczniowy TBR

17:22

Witam wszystkich w nowym roku 2016! :)
Nie było okazji zrobić tego wcześniej, więc teraz życzę wam szczęśliwego nowego roku, oby ten rok był lepszy od poprzedniego, oraz żeby wszystkie wasze postanowienia noworoczne zostały zrealizowane! :)

Jeśli chodzi o moje postanowienia noworoczne to mam tylko jedno: przeczytać więcej książek, niż w poprzednim roku. Niestety nie udało mi się przeczytać wyznaczonych 52 książek, przeczytałam jedynie 46 ale i tę liczbę uważam za niemałą, także nie jest najgorzej. W tym roku mam zamiar dopiąć liczby 52, a może nawet i ją przekroczyć.

Ale koniec o tym, dzisiaj zapraszam was na podsumowanie grudnia i plany książkowe na styczeń. Tak, tak znów będzie o książkach, ale następny post planuję zrobić o produktach do ust. Także apeluję do osób kochających kosmetyki: niedługo powinien się pojawić! :)

Jeśli chodzi o książki przeczytane w grudniu, to udało mi się przeczytać wszystkie, które planowałam przeczytać. Lista tytułów znajduje się TUTAJ.
Jeśli chcielibyście recenzję, którejś z tych pozycji - piszcie w komentarzu!
Recenzja jednej z książek znajduje się już w TYM poście, także zapraszam do przeczytania. :)

Dodatkowo udało mi się jeszcze przeczytać jedną książkę i zacząć drugą, którą mam zamiar skończyć w styczniu.

***

Przeczytana książka to "Carrie" Stephena Kinga


Po pierwszym niezbyt udanym spotkaniu z tym autorem, postanowiłam zrobić drugie podejście do jego twórczości. Tym razem nie byłam rozczarowania. Książka jest świetna! Przeczytałam ją w jeden dzień, gdyż nie umiałam się od niej oderwać. Wciągająca fabuła, bardzo ciekawa. Nie jest to zwyczajna powieść pisana jednym ciągiem, jest przeplatana fragmentami artykułów, wywiadów. Uważam, że na prawdę warto ją przeczytać. Pokazuje, że gnębienie kogoś, wyśmiewanie, może mieć tragiczny koniec. Nie tylko dla osoby wyśmiewanej, ale i dla tych, którzy biorą udział w głupich żarcikach. Może nie w taki sposób jak jest opisany w tej książce, ale jednak w naszych czasach też często takie sytuacje mają dramatyczne zakończenie.

***

Styczniowe TBR

1. Książka, którą zaczęłam czytać to "Prawo krwi" Tess Gerritsen


Nie mam tutaj zbyt dużo do napisania, gdyż przeczytałam dopiero 3 rozdziały. Ale znając pióro tej autorki, na pewno się nie zawiodę. Książki Tess Gerritsen są genialne, jest to moja ulubiona autorka kryminału, zaraz obok Harlana Cobena. 

2. Kolejna pozycja, którą chcę przeczytać to: "Najdłuższa podróż" Nicholasa Sparksa


Uwielbiam kryminały, ale czasem lubię też książki bardziej lekkie, z wątkiem romantycznym, które są miłą odskocznią od dreszczyku emocji. A, że książki Nicholasa Sparksa czyta się szybko, to musiałam ją wybrać. Czytałam wiele pozytywnych opinii na temat tej powieści, więc mam nadzieję, że będę je podzielać. 

3. "Papierowe miasta" John Green


Po przeczytaniu opowiadania tego autora w książce "W śnieżną noc", postanowiłam przeczytać którąś z jego książek. Mam kilka tytułów w swoich książkowych zbiorach, ale padło na ten. Mam nadzieję, że to spotkanie z Johnem Greenem będzie tak samo udane jak poprzednie.

4. Na sam koniec najlepsze, a mianowicie "Klinika śmierci" Harlana Cobena


Tak jak i w grudniu, również w styczniu nie mogłoby zabraknąć powieści mojego mistrza. Tym razem postawiłam na "Klinikę śmierci". Ma mnóstwo dobrych opinii, nawet dzisiaj została mi polecona, dlatego wybór był oczywisty!
Najchętniej przeczytałabym od razu wszystkie książki jakie mam Cobena, ale co ja bym później czytała. Dlatego przyjemność spotkań z tym autorem muszę stopniować. ;)

Dla tych, którzy tak bardzo pokochali Myrona i Wina, a jeszcze o tym nie słyszeli, to będzie 11 część! Tak strasznie się cieszę, że nie myślę o niczym innym! Już się nie mogę doczekać! Jest to chyba najlepsza wiadomość na koniec 2015 jak i początek 2016 roku. Czy ktoś cieszy się tak samo jak ja!?

***

To by było na tyle. Jeśli czytaliście którąś z tych książek dajcie znać, czy warto.
Tylko bez spoilerów proszę. :)
I tak jak wspominałam wcześniej, jeśli chcielibyście recenzję, którejś książki, piszcie w komentarzach która was zainteresowała.
Do następnego postu, pozdrawiam! :)

You Might Also Like

1 komentarze

Popularne Posty