The Mindfulness Project - Jestem tu i teraz

20:30

Mindfulness jest treningiem uważności. Chodzi o to, aby zwracać uwagę na to, co dzieje się tu
i teraz (głównie na to, jakie emocje, odczucia i myśli towarzyszą nam w danej chwili). Dzięki temu, możemy pozbyć się myśli o przeszłości jak i przyszłości, które często niepotrzebnie wywołują u nas stres i presję w życiu codziennym.


Są dwa sposoby praktykowania techniki mindfulness: formalny - poprzez medytację i nieformalny - poprzez włączanie treningu uważności do życia codziennego. Dzięki tej właśnie książce mamy możliwość poznania obydwu tych technik.

Nigdy wcześniej nie spotkałam się z pojęciem mindfulness, toteż tym bardziej byłam ciekawa o co w tym wszystkim chodzi. Uważam, że warto cały czas nad sobą pracować, nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, więc stwierdziłam, że ta książka może być interesująca.
Czy nie zdarzyło wam się czasem podczas rozmowy z kimś, szybować myślami gdzie indziej? Albo zamiast skupić się nad tym co akurat się robi, rozpamiętywać przeszłość? Przyznam się bez bicia, że mi zdarza się to dosyć często. Ta książka ma wiele świetnych ćwiczeń, które pomogą nam to zmienić. Dzięki nim, nauczymy się skupiać na tym co jest "tu i teraz".


Na samym początku znajdziemy krótką oś czasu współczesnego nurtu mindfulness. Dzięki niej możemy poznać historię i rozwój tego zjawiska. Autorki umieściły również propozycję jak możemy korzystać z zawartości tej książki, czyli z ponad 80 kreatywnych ćwiczeń.
Ćwiczenia te są bardzo ciekawe. Możemy je wykonywać raz, lub wracać do nich po kilka razy, jeśli uznamy, że jest to konieczne. Nie musimy robić ich po kolei, jak i wykonywać wszystkich, a jedynie te, które uważamy za potrzebne. Osobiście, miałam ochotę zrobić je wszystkie od razu po otwarciu egzemplarza. Ale to nie na tym polega, a na skupieniu się i ćwiczeniu naszej uwagi i rozwijaniu kreatywności. Trening ten pozwoli nam nawet obniżyć poziom stresu czy napięcia.
Przykładowe ćwiczenia, jakie znajdziecie w tej właśnie książce: medytacja kostką lodu, łamacz nawyków, konkurs na najlepszą kawę i wiele, wiele innych. A na samym końcu znajdziemy miejsce na własne notatki, co jest na plus.


Miło spędziłam czas przy tej książce i na pewno będę do niej wracała. W dodatku zawartość została pięknie zaprojektowana, więc nie tylko możemy rozwijać swoją koncentrację, ale i nacieszymy oczy.
Książka została wydana w 20 krajach i powstała nawet strona Internetowa, na której można dzielić się swoimi spostrzeżeniami na jej temat. Kupić możecie ją już za 17 zł na stronie wydawnictwa i na prawdę was do tego zachęcam. Będzie idealna na chłodne, jesienno zimowe wieczory i pomoże nam się wyciszyć i zrelaksować po ciężkim dniu.
Moja ocena to: 8/10.

Za egzemplarz bardzo dziękuję:


You Might Also Like

2 komentarze

  1. Mnie się bardzo spodobała ta pozycja :) bardzo miło spędziłam z nią czas ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa książka, bardzo lubię takie pozycje i sięgam po nie raz na jakiś czas aby pobudzić trochę kreatywność :)

    OdpowiedzUsuń

Popularne Posty