Książki Ze Słownikiem

16:11

Witajcie Kochani! :)
Dzisiaj przychodzę do was z recenzją, ale inną, niż zwykle. Tym razem nie skupię się na treści książki, a na formie w jakiej została wydana. Mowa tutaj o książkach Wydawnictwa Ze słownikiem, które wydaje znane wszystkim powieści w języku angielskim.
Ile razy chcieliście zacząć czytać po angielsku, ale martwiliście się, że nic nie zrozumiecie, bo nie znacie wszystkich słówek? Przyznam się, że ja wiele razy o tym myślałam i nawet miałam kilka podejść, jednak każde kończyło się fiaskiem. Niestety, bo dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? I tutaj, pomocną dłoń wyciąga do nas wyżej wspomniane wydawnictwo i ich książki. Co w nich jest takiego specjalnego? Już tłumaczę... :)


To co ma nam pomóc w czytaniu po angielsku, to trzy słowniki. Pierwszy z nich zawiera najczęściej występujące słowa w danej publikacji. Drugi, znajduje się na marginesach każdej ze stron. Zawiera on trudniejsze wyrazy, te, które nie znajdują się we wcześniej wspomnianym słowniku. Dla ułatwienia są one pogrubione w tekście, tak abyśmy mieli pewność, które się w nim znajdują i żadnego z nich nie pominęli. Jedynym minusem - dla tych bardziej leniwych - będzie to, że są one ułożone w kolejności alfabetycznej, a nie w takiej, w jakiej występują w tekście.
Trzeci, to słownik kompletny, ze wszystkimi słówkami i formami, jakie zostały użyte w książce. Uważam, że jest to duże ułatwienie i o wiele bardziej komfortowe, niż czytanie z dodatkowym słownikiem. Tym bardziej jeśli czytamy w komunikacji miejskiej, poczekalni do lekarza czy gdziekolwiek poza domem.


***


Jakie książki oferuje nam wydawnictwo?
Po pierwsze, dzielą się one na te dla początkujących i dla zaawansowanych. Po drugie, mamy pełen wachlarz książek do wyboru. Zostały one podzielone na cztery kategorie, z czego każda ma przydzielony swój kolor. Zielone to "Children's book", niebieskie - "Literature & fiction", fioletowy oznacza kategorię "Science-fiction & fantasy", a brązowy - "Mistery, thriller & suspense". Możemy przebierać w wielu tytułach i jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ja wybrałam dla siebie "The Secret Garden" - moją ukochaną lekturę z podstawówki, a także "The Adventures of Sherlock Holmes" - no bo kto z nas nie lubi Sherlocka?
Wydawnictwo już może się pochwalić wieloma tytułami, a w planach już są kolejne. Także nie pozostaje nic innego, jak tylko w nich przebierać i znaleźć książkę idealną dla siebie.


Wydawnictwo postawiło na minimalizm. Białe, proste okładki, z wypisanym autorem i tytułem. Jak dla mnie jest to plus. Owszem, lubię kolorowe i magiczne okładki, ale takie proste, estetyczne również mnie zachwycają. W dodatku jeśli posiadamy kilka książek, nie musimy się martwić, że jedna do drugiej nie pasuje. Będą się fantastycznie prezentowały obok siebie na regale.
Jedynym minusem może być to, że książki są dość ciężkie, ale poza tym, żadnych innych wad nie widzę.


Jeśli jeszcze zastanawiacie się czy sięgnąć po książki od Ze słownikiem, to jak najbardziej wam je polecam. Czytanie po angielsku staje się dużo łatwiejsze i z czasem coraz rzadziej zaglądamy do słownika. Przyznam się, że ja już mam zapisane kolejne tytuły, które chciałabym mieć. :)

Za książki bardzo dziękuję Wydawnictwu Ze Słownikiem!


You Might Also Like

1 komentarze

  1. Są świetne :), wygodnie się czyta i przy okazji nie trzeba męczyć się i szukać tłumaczenia nieznanego nam słówka.

    Pozdrawiam,
    camilleshade-books.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Popularne Posty