Remigiusz Mróz - Kasacja

20:57

Witam! Przychodzę do was z kolejną recenzją. Dzisiaj przyszedł czas na "Kasacje" autorstwa Remigiusza Mroza. Więc bez zbędnego przedłużania zapraszam do czytania! :)

***


Piotr Langer, syn biznesmena, zostaje oskarżony o brutalne morderstwo dwóch osób. Wina jest oczywista, gdyż spędza on 10 dni z ciałami, zamknięty we własnym mieszkaniu. W dodatku nie zaprzecza ani nie przyznaje się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Jednak dla wszystkich wokół oczywiste jest, że to on zabił.
Poprowadzenia sprawy podejmuje się prawniczka Joanna Chyłka, z pomocą aplikanta Kordiana Oryńskiego. Wierzą, że ich klient jest niewinny. Niestety oskarżony nie zamierza współpracować. Powoli odnajdują dowody na niewinność swojego klienta, narażając przy tym siebie na niebezpieczeństwo.

***Joanna Chyłka, jest nieprzebierającą w środkach prawniczką, pracującą dla jednej z warszawskich korporacji. Jest kobietą o silnej osobowości i specyficznym poczuciu humoru. Nie da się jej nie lubić, ja polubiłam ją już od samego początku. Na sali sądowej jest rzeczowa, uwielbia wygrywać - daje jej to ogromną satysfakcję. Dla wygranej jest w stanie zrobić wiele.
Razem z Kordianem tworzą idealny duet. Osobiście bardzo lubię te ich słowne utarczki. Nie raz się przy nich uśmiałam.

***

W książce czekają na nas: manipulacje, intrygi, oraz prawniczy świat. Na pozór mógłby wydawać się nudny, jednak wręcz przeciwnie - jest fascynujący. Nigdy nie przypuszczałam, że tak spodoba mi się thriller prawniczy. Autor wprowadził nas do świata prawniczego w taki sposób, że nawet taki laik jak ja, wszystko zrozumie. Mało tego, książka wciąga niesamowicie, nie da się od niej oderwać! Jest to powieść, dla której warto zarwać noc. Z początku podchodziłam do niej dość sceptycznie. Co prawda książka ma mnóstwo pozytywnych opinii, jednak nie raz już się spaliłam na dobrych opiniach. Natomiast Kasacja podbiła moje serce! Nic dziwnego, że ma takie opinie a nie inne. Już nie mogę się doczekać, aż zabiorę się za drugą część, a także innych książek tego autora.
Moja ocena to: 10/10! Jeśli lubicie thrillery, a jeszcze nie czytaliście tej książki, to koniecznie musicie po nią sięgnąć! :)

***

Jeśli czytaliście tę książkę, zapraszam do dyskusji w komentarzach! :) Chętnie poznam wasze opinie na jej temat.
Tymczasem ja już kończę. Pozdrawiam, miłego wieczoru! :)

You Might Also Like

0 komentarze

Popularne Posty